Vaški odbori

V skladu z Odlokom o ustanovitvi vaških odborov (Uradni list RS, št. 42/2007, 99/10, Uradno glasilo slovenskih občin št. 3/15 in 11/15) so kot posvetovalna telesa Občinskega sveta Občine Bloke ustanovljeni vaški odbori, ki opravljajo naslednje naloge:

  • spremljajo problematiko, ki se nanaša na oskrbo naselij s pitno vodo, javno kanalizacijo, javno razsvetljavo, lokalne ceste in druge javne površine, urejanje pokopališč, urejanje naselij; ter v zvezi s tem predlagajo ukrepe,
  • sodelujejo pri pridobivanju soglasij lastnikov zemljišč za dela s področja gospodarskih javnih služb,
  • dajejo predloge za sanacijo divjih odlagališč komunalnih odpadkov in sodelujejo pri njihovi sanaciji,
  • sodelujejo z občinskimi organi pri izvrševanju nalog na svojem območju,
  • občinskemu svetu predlagajo odločitve, ki se nanašajo na njihovo območje,
  • občinskemu svetu dajejo obvezna mnenja glede odločitev, ki se nanašajo na njihovo območje, če je tako določeno s statutom ali z odlokom,
  • opravljajo druge naloge, za katere je pristojna občina in jih je prenesla na vaški odbor.

 

SESTAV VAŠKIH ODBOROV ZA OBDOBJE 2015–2018:

 

NOVA VAS
(Nova vas in Fara)
  • Boris Volf, predsednik
  • Zvonko Govednik
  • Milena Zakrajšek
VELIKE BLOKE
  • Jože Jakopin, predsednik
  • Jože Ponikvar
  • Anton Drobnič
  • Lojze Mazij
  • Matej Mazij
  • Boštjan Žagar
  • Rajko Zakrajšek
  • Slavko Modec
  • Danijel Kraševec
VELIKI VRH
  • Majda Debeljak, predsednica
  • Janez Zakrajšek
  • Janez Milavec
  • Franc Lenarčič
  • Alojzij Knavs

HUDI VRH
  • Ivan Belaj, predsednik
  • Janez Mišič
  • Pavlič Milan
  • Stane Kavšek
METULJE
  • Nataša Širaj, predsednica
  • Andrej Bajželj
  • Janez Širaj
STUDENEC 
  • France Marolt, predsednik
  • Lado Lužar
  • Franc Hribar
  • Simon Pavčič
  • Roman Pavčič

RUNARSKO
(Runarsko in Benete)
  • Bojan Pavčič, predsednik
  • Janez Rot
  • Majda Zakrajšek
  • Dragica Zahirovič
  • Metka Anzelc
RAVNE NA BLOKAH
  • Boštjan Marolt, predsednik
  • Kovačič Franc
  • Zidar Miha
  • Knavs Mitja
VOLČJE
(Volčje in Nemška vas)
  • Zmago Ponikvar, predsednik
  • Štefanija Govc
  • Stane Rot
  • Bojan Lah
  • Robert Ožbolt
  • Erik Samida

STUDENO
(Studeno, Glina, Radlek)
  • Jože Avsec, predsednik
  • Uroš Anzeljc
  • Marko Kovačič
SVETA TROJICA
(Lovranovo, Jeršanovo, Malni, Ograda, Sveta Trojica, Zales, Bočkovo, Mramorovo pri Pajkovem, Hiteno)
  • Janez Mramor, predsednik
  • Metod Kraševec
  • Renato Ponikvar
  • Božidar Žnidaršič
  • Darja Zgonc
  • Dane Intihar
  • Jure Bedenk
RAVNIK
(Ravnik, Lepi Vrh, Škufče, Andrejčje, Gradiško, Štorovo, Lahovo, Polšče, Zavrh)
  • Silva Perčič, predsednica
  • Marija Žgajnar
  • Andreja Šarc
  • Zora Obreza
  • Jože Pavlič
  • Srečo Knap
  • Darko Kranjc
  • Jože Zakrajšek
  • Božo Strman

HRIBARJEVO
(Hribarjevo, Sleme, Rožanče, Ulaka)
  • Iztok Škrlj, predsednik
  • Aleksander Modic
  • Janez Otoničar
  • Simon Marolt
SVETI DUH
(Sveti Duh, Škrabče, Godičevo, Kramplje, Strmca, Mramorovo pri Lužarjih, Zakraj)
  • Martin Zakrajšek, predsednik
  • Mitja Zidar
  • Tanja Rutar
  • Brane Žnidaršič
TOPOL
  • odbor še ni imenovan