Vaški odbori

 

V skladu z Odlokom o ustanovitvi vaških odborov (Uradni list RS, št. 42/2007, 99/10, Uradno glasilo slovenskih občin št. 3/15 in 11/15) so kot posvetovalna telesa Občinskega sveta Občine Bloke ustanovljeni vaški odbori, ki opravljajo naslednje naloge:

  • spremljajo problematiko, ki se nanaša na oskrbo naselij s pitno vodo, javno kanalizacijo, javno razsvetljavo, lokalne ceste in druge javne površine, urejanje pokopališč, urejanje naselij; ter v zvezi s tem predlagajo ukrepe,
  • sodelujejo pri pridobivanju soglasij lastnikov zemljišč za dela s področja gospodarskih javnih služb,
  • dajejo predloge za sanacijo divjih odlagališč komunalnih odpadkov in sodelujejo pri njihovi sanaciji,
  • sodelujejo z občinskimi organi pri izvrševanju nalog na svojem območju,
  • občinskemu svetu predlagajo odločitve, ki se nanašajo na njihovo območje,
  • občinskemu svetu dajejo obvezna mnenja glede odločitev, ki se nanašajo na njihovo območje, če je tako določeno s statutom ali z odlokom,
  • opravljajo druge naloge, za katere je pristojna občina in jih je prenesla na vaški odbor.

 

 SESTAV VAŠKIH ODBOROV ZA OBDOBJE 2019-2022

 

NOVA VAS

(Nova vas in Fara)

  • Boris Volf, predsednik
  • Zvonko Govednik
  • Milena Zakrajšek

 

VELIKE BLOKE

(Velike Bloke)

  • Jože Jakopin, predsednik
  • Jože Mazij
  • Anton Drobnič
  • Špela Bohinjec Modic
  • Boštjan Žagar
  • Matej Mazij
  • Saša Ambrožič Deleja
  • Kraševec Danijel
  • Alojzij Modec

 

VELIKI VRH

(Veliki Vrh)

  • Majda Debeljak, predsednica
  • Alojziji Knavs
  • Janez Milavec
  • Janez Zakrajšek

 

HUDI VRH

(Hudi Vrh)

 

METULJE

(Metulje)

  • Nataša Širaj, predsednica
  • Žiga Modic
  • Janez Širaj

 

RUNARSKO

(Runarsko in Benete)

  • Bojan Pavčič, predsednik
  • Janez Rot
  • Majda Zakrajšek
  • Dragica Zahirovič
  • Metka Anzeljc

 

RAVNE NA BLOKAH

(Ravne na Blokah)

  • Miha Zidar, predsednik
  • Mitja Knavs
  • Adol fZabukovec
  • Brigita Knavs
  • Franc Kovačič

 

VOLČJE

(Volčje in Nemška vas)

 

STUDENO

(Studeno, Glina in Radlek)

  • Avsec Jože, predsednik
  • Anzeljc Uroš
  • Škufca Jože

 

SVETA TROJICA

(Lovranovo, Jeršanovo, Ograda,Sveta Trojica, Zales, Bočkovo, Mramorovo pri Pajkovem in Hiteno)

  • Uroš Čelebič, predsednik
  • Janez Mramor
  • Metod Kraševec
  • Alenka Hiti
  • Božidar Žnidaršič
  • Darja Zgonc
  • Danijel Intihar
  • Jure Bedenk

 

RAVNIK

(Ravnik, Lepi Vrh, Škufče, Gradiško, Lahovo, Polčeče in Zavrh)

  • Drago Šimnic. predsednik
  • Marija Žgajnar
  • Andreja Šarc
  • Simon Pesjak
  • France Hiti
  • Janez Drobnič
  • Jože Zakrajšek
  • Božo Strman
  • Silva Perčič

 

HRIBARJEVO

(Hribarjevo, Sleme, Rožanče in Ulaka)

  • Iztok Škrlj, predsednik
  • Aleksander Modic
  • Janez Otoničar
  • Simon Marolt
  • Tomaž Primožič
  • David Kraševec

 

SVETI DUH

(Sveti Duh, Škrabče, Godičevo, Kramplje, Strmca, Mramorovo pri Lužarjih in Zakraj)

 

TOPOL

(Topol)

  • Franci Pintar, predsednik
  • Tomaž Kraševec
  • Matej Zbačnik

 

STUDENEC NA BLOKAH

(Studenec na Blokah)

  • Franc Marolt, predsednik
  • Franc Hribar
  • Roman Pavčič
  • Miran Mišič